top of page
Практичний блок

Завдання 3. Виготовлення тепловідбиваючого екрану.
Встановлення за батареями тепловідбиваючих екранів - це прості та досить дешеві заходи, що дозволять понизити втрати тепла для приміщень, які опалюються настінними водяними радіаторами. Коли радіатор встановлений біля стіни, то він починає прогрівати стіну без термозахисту до порівняно високих температур. Частина тепла піде через цю стіну на вулицю, так і не потрапивши в приміщення.

те.jpg

Враховуючи високу різницю температур, для зменшення цих тепловтрат ефективна установка за батареєю опалювання теплових екранів з нержавіючої сталі, алюмінієвої фольги або фольгових матеріалів (ізолон).

Технологія виготовлення

екран.jpg

Зверніть увагу!

  • Якщо Ви кріпите екран безпосередньо до стіни, поверхня стіни має бути рівна.

  • Не переплутайте фольгу із іншими металізованими матеріалами. Матеріал з лавсанової основою із алюмінієм напиленням гірше відбиває тепло. Щоб перевірити, фольга це чи ні, підпаліть її - фольга не розплавиться.

1. Вимірюємобатарею, вираховуємо, скільки нам потрібно тепловідбивного матеріалу.

2. Купуємо відповідну кількість у будівельному магазині, товщина - 3-6 мм. Фольгований пінопропілен у рулонах – це найдешевший та надійний матеріал для теплового екрану.

3. Вирізаємоз нього тепловідбивний екран для радіатору. Екран має бути трохи більшим за батарею.

4. Закріплюємо тепловідбивний екран за радіатором клеєм або дюбелями. Бажана відстань між стіною та батареєю – мінімум 3 см, у будь-якому випадку ребра радіатора не повинні торкатися фольги. Можна закріпити на стінку, а можна – на спеціальні грати, тобто забезпечити відстань між стіною і екраном також у кілька см. Це ще підвищить енергоефективність екрану, але, зрозуміло, такої відстані між стіною та батареєю може просто технічно не бути.

bottom of page