top of page

Класи енергоефективності будівель

В Україні існує 7 класів енергоефективності будинків – від найбільш економного А до найгіршого G (клас G практично не існує у житлово-комунальному секторі). Підвищити клас можна зробивши ремонт: утеплити стіни, встановити котел чи замінити труби.

Енергоспоживання будівель визначається двома шляхами: розрахунковим і на підставі фактичного енергоспоживання за даними лічильників, або інших приладів обліку.

Як правило, розрахунковий метод застосовується для новобудов, реконструйованих і капітально відремонтованих будівель на підставі проектної документації.

Для існуючих будівель більш прийнятним є визначення енергоспоживання за даними приладів обліку, хоча може виконуватися і розрахунковим шляхом, якщо на цю будівлю збережена первинна проектна документація та проведено аналіз стану огороджувальних конструкцій і внутрішньобудинкових інженерних систем. Разом з тим, визначення фактичного енергоспоживання існуючих будівель за даними приладів обліку має істотний недолік.

В Європі людина, коли бере в оренду квартиру, він дивиться, який клас енергоефективності у цього житла. Тому що людина розуміє, що орендна плата може бути невеликою, але прийдуть рахунки за опалення, за воду тощо.

Клас енергоефективності будівлі визначається на підставі зіставлення отриманих значень енергоспоживання з нормативними значеннями максимальних теплових витрат житлових і цивільних будівель, які наведені в ДБН В.2.6-31.2006 «Теплова ізоляція будівель».

Питомі тепловитрати на опалення будинків - розрахункові або фактичні - повинні бути менші за максимально допустиме значення питомих тепловитрат на опалення будинку за опалювальний період. Виконання цієї умови для будинку, що проектується або експлуатується, перевіряється на підставі результатів експериментальних випробувань згідно з ДСТУ БВ.2.2-21 або з використанням математичних моделей теплового режиму будинку, а також за результатами розрахунків згідно з додатком Н та ДСТУ-НБА.2.2-5. На основі різниці в % розрахункового або фактичного значення питомих тепловитрат, від максимально допустимого значення встановлюються класи енергетичної ефективності будинку (А, В, С, D, E, F )

bottom of page