Основи енергоефективності та енергоменеджменту
ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ №7
м.Кременчука Полтавської області
Інтерактивний посібник
Завдання 1.
Розв’яжіть задачу відповідно до Вашого варіанту.
ЗАДАЧІ
Задача 1. В Україні щорічно утворюється більше 35 000 000 тонн твердих відходів. З них: 2/5 частини складає папір, 1/20 - текстиль, 2/50 - металобрухт, 3/100 - деревина, а решта - харчові відходи. Скільки тонн кожного виду відходів в Україні утворюється щорічно?
Задача 2. Дивні будинки з пляшок з’являються на нашій планеті. Перший скляний будинок побудував американець Уільям Пек в 1992 році. На будівництво він витратив 10 000 скляних пляшок. А на будівництво Буддійського храму в Тайланді витратили в 150 разів більше пляшок, ніж на будинок. Скільки коштував би такий будинок і храм в Україні, якщо 100 пляшок коштують 40 грн.?
Задача 3. В кінці 1990-х роках в Тихому океані виявили величезний плавучий сміттєвий острів. В основному це пластикові пляшки, що становлять 7/10 площі смітника. Відомо, що острів займає площу вдвічі більшу за континентальну площу США, яка становить 9 826 675 км2. Знайти площу плавучого острова та площу, яку займають пластикові пляшки.
Задача 4. На Деївському сміттєзвалищі за місяць зібралося 12 т сміття. 1/6 закопали для перегною. На переробку відправили у 3 рази більше, ніж закопали для перегною. Порахуйте, скільки тонн сміття залишилося на сміттєзвалищі.
Задача 5. У середньому за 1 тиждень міська сім’я викидає на смітник 7 кг сміття, а сільська – 3 кг.
Яку кількість сміття за місяць викидають на смітник сім’ї учнів ВПУ №7, якщо в училищі навчаються учні із 415 міських сімей, 320 сільських сімей?
Чому сільські сім’ї викидають на смітник менше сміття.
Задача 6. За даними фахівців одна пальчикова батарейка може забруднити 20 м2 ґрунту, який у продовж 50 років буде не придатний для ведення сільського господарства, або 400 літрів води.
Порахуйте, скільки батарейок достатньо, щоб забруднити:
6.1) 2 га землі,
6.2) 100 м3 води.
Задача 7. Відомо, що із відпрацьованого паперу виготовляють новий папір, упаковки, будівельні матеріали, туалетний папір, коробки для яєць тощо. Із 1 тонни відпрацьованого паперу можна виготовити 9500 рулонів туалетного паперу.
За статистикою українці в рік викидають на смітник 1,5 млн. тонн макулатури. Скільки рулонів туалетного паперу можна було б виготовити із викинутих вторинних ресурсів, як би 30% переробили на туалетний папір?
Задача 8. Відомо, що із відпрацьованого паперу виготовляють новий папір, упаковки, будівельні матеріали, туалетний папір, коробки для яєць тощо. Із 1 тонни відпрацьованого картонну можна виготовити 800 кг нового картонну.
За статистикою українці в рік викидають на смітник 1,5 млн. тонн макулатури, з яких 62% становить картон. Скільки тонн картонну можна було б виготовити із відпрацьованого картону?
Задача 9. Відомо, що із харчових відходів виготовляють компост і біогаз. З 1 тонни біогазу можна забезпечити електроенергією на рік 74 квартири.
В Україні щорічно викидається 897 тис. тонн харчових відходів, з яких можна було б видобути 107 млн. 640 тис. м3 біогазу.
Яку кількість квартир можна б було забезпечити на рік електроенергією, що могла б бути отримана із викинутих харчових відходів?
Задача 10. Відомо, що 60 пластикових пляшок достатньо для виробництва 1 м2 килимового покриття. Скільки пляшок потрібно для виробництва килимового покриття розміром 3,5×6 м?
Задача 11. Щорічно у світі на смітник викидається 7 млн. тонн одягу, з яких тільки 12% переробляється і повторно використовується. Яка маса одягу стає непотребом?